Bert Clendennen

Bert Clendennen

środa, 20 marca 2013

obleczcie się w nowego człowieka, który jest stworzony według Boga

Wiemy ze Słowa Bożego, że chorzy mają być uzdrawiani, opętani przez demony maja być uwolnieni, a zgubieni mają być zbawieni. Wiemy z przykrością, że kościołowi XX wieku brakuje mocy. Chcemy wiedzieć dlaczego to się nie dzieje. Bardzo poważnie pytamy, dlaczego. Chcemy wiedzieć, aby znaleźć lekarstwo na problem i dalej wykonywać pracę. Pewne rzeczy w życiu będą powstrzymywać Bożą moc przed płynięciem przez naczynie, czy to naczynie z pierwszego, czy dwudziestego wieku. To jest to samo. Przeegzaminujemy przyczynę tej porażki.

Po pierwsze jest pycha, - ten ważny, niezależny duch. Nadmierne poczucie wartości, pogardzające i wyniosłe. Oto ją masz. Widzisz dużo Pychy w ogłoszeniach: „Boży mąż wiary i mocy”. Szedłem tą drogą. Nikt nie jest dobry, tylko Bóg, tylko Jezus. Tylko kiedy poddam się Bogu, Duch Święty może manifestować Chrystusa przeze mnie. Niektóre reklamy religijnych spotkań sprawiają wrażenie, że Bóg będzie przebywał w mieście przez 3 dni i jeżeli czegoś pragniesz, musisz przyjść na tą ewangelizację. Niech Bóg dokona jednego cudu przez te naczynia, kiedy opowiedzą o tym ze trzy razy, ludzie są skłonni uwierzyć, że to człowiek dokonał cudu. Pycha.

Mamy też „miłość chwały” – pragnienie bycia zauważonym. Czy taki jesteś ? Miłość bycia nadrzędnym. Czy ustępujesz bratu, czy ty chcesz być pierwszy ? Skupiać uwagę na sobie, choćby w rozmowie. Duch ten powstrzyma moc Bożą w naczyniu. Na samym początku powiedzieliśmy, że język jest najgorszym wrogiem
człowieka. Nic szybciej nie powstrzyma funkcjonowania mocy w twoim życiu, niż kłótliwy, gadatliwy duch  – uparty, niezdolny do nauki duch. Jest samowolny, niepodporządkowany, dominujący, krytykujący, płaczliwy. Taki duch lubi, by go namawiać i spełniać jego zachcianki. Rzeka nie będzie płynąć, jeżeli ten duch będzie istnieć i będzie tolerowany. Tak wiele tego mamy dzisiaj w kościele. Jeżeli ty ich nie zauważysz, wtedy znajdą kogoś, kto ich zauważy. Nie masz miłości, jeżeli nie zauważasz ich oraz wszystkiego co robią. Pewnej niedzieli rano kaplica była pełna. Podczas nabożeństwa zauważyłem mężczyznę siedzącego w pierwszym rzędzie; wyglądał na bardzo zadowolonego z nabożeństwa. Kiedy wieczorem wróciłem do zboru, ten sam człowiek siedział na samym końcu kaplicy. Powiedziałem mu, „ dlaczego siedzisz tak daleko ? Dzisiaj rano byłeś z przodu.” Dobitnie odpowiedział, „ Nawet się ze mną nie przywitałeś dziś rano.” Powiedziałem „tym bardziej ja powinienem być urażony, was jest 700, ja tylko jeden, a jednak nie przywitałeś się ze mną.” Boża moc nie może przepływać w takiej dziecinnej niedojrzałości. To jest wyszukiwanie winy.

Pożądliwość  - poufałość wobec płci przeciwnej, zachowanie pozbawione świętości, [niestosowne, nieprzyzwoite żarty]. Nieuczciwość - zwodniczy, unikający, ukrywający prawdę, próbujący sprawiać lepsze wrażenie, niż jest w rzeczywistości, wyolbrzymianie. Egoizm – miłość pieniędzy, miłość wygody, lenistwo. Formalizm – duchowa martwota, brak współczucia dla dusz, dla kościoła, oschłość, obojętność.

Wszystko to prowadzi do braku Bożej mocy. Odpowiedź na to wszystko jest bardzo prosta – „...a obleczcie się w nowego człowieka, który jest stworzony według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy” (Ef.4:24). Charakterystyką tego „nowego człowieka” jest sama natura Chrystusa, prawdziwa świętość Boga. Kolejna ważna sprawa to Miłość  – macie cały rozdział w I Koryntian 13 na temat tego atrybutu. Następnie radość – szczęście, spokojna satysfakcja, pokój - uspokojenie, odpoczynek, zadowolenie, łagodność -  samokontrola, pokora, delikatność, cierpliwość - znoszenie, wytrwanie. Uprzejmość, dobroć, wierność i wstrzemięźliwość. Takie życie świętości jest Bożym planem i celem dla każdego wierzącego. Bez nich nie może być mocy z wysokości. Bez świętości nie możesz nawet zobaczyć Boga, tym bardziej być przez Niego używanym.

„A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami. Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujemy.” Gal. 5:24-25

„Szkoła Chrystusa” - cykl Drogi do mocy, z rozdziału –  Chrystus naszym przykładem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz