Po drugie, dziesięcina jest święta i nie wolno dotykać tego, co święte. „Dziesięcina należy do Pana”. Otwórzcie razem ze mną 27 rozdział 3 Księgi Mojżeszowej. Chcę, abyście zobaczyli to w Piśmie Świętym. Ustaliliśmy, iż dziesięcina była przed zakonem. Ustaliliśmy również, że należy do Boga i powinna być przynoszona do domu Bożego. Spójrzmy teraz na 3 Księgę Mojżeszową 27:30: „Wszelka dziesięcina z płodów ziemi, czy to z plonów polnych, czy z owoców drzew, należy do Pana. Jest ona poświęcona Panu”. Jezus powiedział: „Oddawajcie więc, co jest cesarskiego, cesarzowi, a co Bożego, Bogu” (Mateusza 22:21).
Zauważcie, co jest napisane w 4 Księdze Mojżeszowej 18:21. Musimy tutaj ustalić jeszcze jedną prawdę odnośnie dziesięciny. Przez cały czas spotykam się z przeciwstawnymi poglądami na ten temat. Ludzie, którzy chcą okradać Boga znajdują wymówki na swoje usprawiedliwienie. Są to jedne z największych prawd. Lewitom zaś dałem oto jako dziedzictwo każdą dziesięcinę w Izraelu za ich służbę, którą spełniają w Namiocie Zgromadzenia”. Nie możesz sobie wybrać co zrobisz z dziesięciną. Ona należy do Boga i musi być przyniesiona w miejsce wyznaczone przez Boga, gdyż inaczej jest to nieposłuszeństwo Bogu. Dziesięcina przeznaczona jest dla służby Pańskiej. Dziesięcina jest święta i musi być przeznaczona do świętego użytku, zgodnie z 3 Księgą Mojżeszową 27:30.
A co z pożyczaniem sobie dziesięciny? Wielu ludzi postanawia, że teraz wykorzystają dziesięcinę, a później to wyrównają. Jest to powszechna praktyka wśród wielu ludzi. Będąc pastorem zdziwiłbyś się, jak wiele takich praktyk wkradło się do kościoła. Nie radzę pożyczać sobie dziesięciny. Bóg powiedział, aby przynieść dziesięcinę do spichlerza. Twoje posłuszeństwo jest lepsze niż ofiara. Posłuszeństwo Bogu jest drogą do Bożych błogosławieństw. Nieposłuszeństwo Bogu w którejkolwiek dziedzinie życia czyni cię buntownikiem. Nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem jak czary. Pożyczanie dziesięciny jest nieposłuszeństwem Bożemu przykazaniu, które mówi, by przynieść ją do spichlerza. Po drugie, jeśli zamierzasz pożyczyć pieniądze, taniej jest wziąć pożyczkę w banku. Jeśli pożyczasz dziesięcinę, przy oddaniu musisz dodać jedną piątą jej wartości. (3 Mojżeszowa 27:31). „A jeżeli ktoś chce wykupić coś ze swojej dziesięciny, to dołoży do niej jedną piątą”. Pożyczanie dziesięciny oprocentowane jest w wysokości dwudziestu procent. Jeśli odejdziesz od Boga i nie będziesz przynosił dziesięciny, przy powrocie do Niego musisz pokutować, aby uzyskać pojednanie z Bogiem. Pokuta oznacza spłacenie dziesięciny, powiększonej o dwadzieścia procent. Mąż Boży musi pouczać ludzi. Diabeł będzie ich kusił by pożyczyć dziesięcinę, by ją zatrzymać. Zaniedbanie dziesięciny stawia nas na niebezpiecznym gruncie. „Czy człowiek może oszukać Boga?” „Wy mnie oszukujecie”. Jak możemy oszukać Boga? „W dziesięcinach i daninach”. Dziesięcina ma być przynoszona do domu Bożego. Bóg obiecuje wielkie błogosławieństwa za wierność w tej materii. Wiara opiera się na obietnicy Bożej i Jego wierności tej obietnicy. Bóg obiecuje, że jeśli przyniesiesz dziesięcinę, On będzie ci błogosławił. „Przynieście całą dziesięcinę do spichlerza, i w ten sposób wystawcie mnie na próbę!” Wiara opiera się na zaufaniu. Działam według tego, w czym pokładam zaufanie. Bóg mówi przynieś dziesięcinę, wiec ją przynoszę.
Jest to moje działanie. Teraz wierzę. Mogę tak mówić, mogę to cytować i nic się nie dzieje. Jednak kiedy przynoszę ją do kościoła, naprawdę wierzę. Wiara opiera się na zaufaniu, popartym wielokrotnym działaniem, że jeśli Bóg tak powiedział, Bóg to uczyni. Boża obietnica mówi: „...wystawcie mnie na próbę! - mówi Pan Zastępów - czy wam nie otworzę okien niebieskich i nie wyleję na was błogosławieństwa ponad miarę” (Malachiasza 3:10). Działam więc. Przynoszę Bogu dziesięcinę. Robię to w sposób ciągły, wielokrotny. Ciągły akt wiary polega na tym, że bez względu na to jak wygląda sytuacja, regularnie przynoszę dziesięcinę do domu Bożego. Bóg rzekł: „wystawcie mnie na próbę, czy wam nie otworzę okien niebieskich”.
„Szkoła Chrystusa” - cykl Szafarstwo – Dziesięciny
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz